Olasılıksız - Adam Fawer

  Yazan: MeDiKaL Etiket: »
  Beğeniler


  Adam Fawer; Çeviren: Şirin Okyayuz Yener April Yayıncılık;

  Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

  Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

  Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘OlasılıkSız’ tam size göre bir roman..

  Kitabın arka kapağında da yazdığı gibi "Bitirmek için yarını, başkasına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz." Bazen yaptığımız bir seçim hayatımızda umulmadık değişikliklere sebep olur. Bizim iyi sandığımız bir şeyin belkide çok kötü bir şeye yolaçtığının farkına bile varmayız bazen. Yada başımıza gelen ufak bir aksilik için belkide çok üzülürüz.Ama belkide o ufak can sıkıcı durum bizi daha üzücü şeylerden kurtarmıştır. Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Hoşcakalın.

  İlgili aramalar: sinema - fragman - gülümse - kısa film -  kisa -  film -  ask -  para -  yoksulluk -  gulumse -  kurmaca -  sinema


  4 Kişi Yorum Yapmış.

  1. Sishyphos says:

   Kitap epey önce bir arkadaşıma hediye olarak aldığım bir kitap.okuma fırsatım olmadı henüz.alınacaklar listesine yazdım ama.
   video ise,her ne kadar polyanna olmasam da hoş bir film

  2. MerveM says:

   çok güzel bir kitap okudum tevsiye ederim:)

  3. Adsız says:

   şimdi ben kitapla ilgili yazcam ama yalakalık damgası yemekten korkuyorum.
   ama umrumda değil.

   bi kere kitap farklı bi konu, olarak zaten apayrı bi yerde duruyor benim için.
   sürükleyici ve bi anda insanın okuyup bitirsem dediği bi tarzı var.
   okumaya başladın mı bi an önce bitireyim diyorsun.
   ama ona rağmen sonlara doğru bi hayal kırıklığı hissi yaşadım.
   nedeni ni hala anlamadım.
   1,5 yıl önce okudum kitabı.

  4. Adsız says:

   1 hafta önce okudum.müthiş bir kurgu romanı

  Siz de Yorum yapın