Atlantis Şifresi

  Yazan: Sis Etiket: »
  Beğeniler


  Yazarı : Charles Brokaw
  Orjinal Adı : Atlantis Code
  Çeviren : Enver Günsel
  Yayın Yılı : 2010
  Sayfa sayısı : 472 sayfa
  ISBN :6054263455

  İskenderiye 'de BBC kanalının bir belgesel çekimi için bulunan dilbilimci Thomas Lourds,program yapımcısı Leslie Crane,televizyon ekibinden Gary mafyavari tipler tarafından saldırıya uğradıklarında saldırı sebebinin üzerinde çözülememiş yazılar olan bir simbal olduğunu bilmiyorlardı.Dilbilimcimiz bu yazıları deşifre etmeye çalışırken Rusya'da öldürülen bir arkeolog meslektaşının polis olan kızkardeşi Natashya da ekibe katıldı.Peşlerindeki adamların Vatikan ve Vatikan bünyesindeki gizli bir oluşum olan Quirinus Cemiyeti ile bağlantısı vardı.
  Macera dört beş ayrı ülke coğrafyasında devam ederken gizemli yazılarla kaplı müzik aletlerinin sayısı da arttı ve hepsi birden İspanya Cadiz 'de Vatikan tarafından sürdürülen arkeolojik kazıya bağlandı.İspanya da okyanus seviyesi altında keşfedilen mağaralarda müzik aletleri cemiyetin kötü adamı Murani 'nin elinde tufandan sonra ikinci büyük yokoluşu başlatmak üzereyken ,bizim ekip ve Vatikan papazı tarafından durduruldular.Bulunan büyük sır ;yani Atlantislilerin aslında kimler olduğu ve Tanrının iki oğluna insanların yaptıkları da Vatikan arşivlerinde kamu oyuna açıklanmamak üzere güvenceye alındı.

  Offf sıkıldım artık Dan Brown sonrasında türeyen ve yok İncilin sırrını ,yok Kuran-ı Kerimin sırrını keşfettik;Atlantislileri bulduk aslında Karadenizliydiler ;Nag Hammadi yazıtları aslında orjinal ahit idi gibi safsatalarla roman yazıp bana da bunları okutmayı başaran yazarlardan.Her seferinde kendime söz verip iyice eleştirilerini okumadan bir kitaba başlamayacağım deyip yine her seferinde bu kitaplara saatlerimi veriyorum.İlgi alanımdaki konular olmasının yazılan her çöplüğü okumam anlamına gelmeyeceğini kendime kabul ettirdiğim gün bu eziyetten kurtulacağım sanırım.Sanırım anlamışsınızdır ,beğenmedim.Hatta eğer ben gibi; Atlantis vs yi bir kenara bırakın ,eski din öğretileri,kadim dinler,gnostik belgeler konusunda meraklıysanız hele hiç okumayın;insan çok sinir oluyor.

  Bu da kitabın arka kapak yazısı :

  İSKENDERİYE’DE BİR ANTİKACIDA KEŞFEDİLEN, UZUN ZAMANDIR UNUTULMUŞ BİR ESER ZAMANA VE TARİHE KARŞI TEHLİKELİ BİR YARIŞIN MERKEZİNE OTURDU.

  20.000 yıllık kalıntının üzerinde kayıp Atlantis diliyle yazılmış sırlar vardı. Sadece bir adam bu dilde neler yazıldığını çözümleyebilirdi: Dünyanın önde gelen dilbilimcisi Dr. Thomas Lourdes. Tabii yeterince yaşayacak kadar şansı varsa…

  Bu sırada, İspanya Cadiz’de gerçekleşen bir deprem o zamana kadar bilinmeyen bir bölgeyi gün yüzüne çıkarınca burayı keşfetme
  isteğiyle adımlarını hızlandıran en başta Vatikan olmuştur. Yoksa kayıp şehir Atlantis ortaya mı çıkıyor?

  PEKİ DÜNYA BU ŞEHRİN SIRLARINA ŞAHİT OLMAYA HAZIR MI?

  “Atlantis Şifresi sizi gizemin, merakın, heyecanın ve maceranın üst seviyelerine taşıyacak.”
  Deepak Chopra

  “Bir macera tutkununu tatmin edecek her öğe başarılı bir şekilde bir arada; sıra dışı bir aksiyon, korkusuz arkeologlar, karanlık oyunlar, çekişmeler, muhteşem sahneler…
  KEVIN J. ANDERSON

  “Kısa ve sürükleyici bölümler sizi Mısır’dan Rusya’ya, Afrika’dan Londra’ya götürüyor. Indiana Jones’u Da Vinci Şifresi’nde düşünün… Dan Brown’un taklitlerini bir kenara bırakın! Atlantis Şifresi bu oyunu hakkıyla oynuyor.”
  BOOKLIST

  ”Brokaw’ın kahramanı adeta kırbaçsız Indiana Jones. Arkeoloji’nin bu kadar keyifli olabileceğini kim tahmin edebilirdi ki? Muhteşem bir roman.”
  Stephen Coonts


  Külliyen yalan bu kapak yazısındaki yorumlar bence.

  Siz de Yorum yapın