Güzelim Tehlikeliyim Öyleyse "Akrep"im

  Yazan: d@phne Etiket: »
  Beğeniler


  Sis bana dedi ki: "Hadi bakalım , sen de akrep kadınını yaz" .Önce ben kendimi nasıl bildiğimi yazayım, sonra netten araştırırım dedim. Bakalım ben kendimi nasıl tanırmışım:

  Bir akrep kadını olarak ben :

  1-Çok zor dost edinirim. En önem verdiğim şey mesafelerimdir. İlle de mesafem deyince de tanışıklıktan arkadaşlığa, oradan da dostluğa geçmek çok zor oluyor.

  2-Fakat o mesafeleri aşıp dost olabildiğim kişilerle her koşulda dostumdur, onlar için her şeyi yaparım.

  3-Aşık olunca gözüm hiç bir şeyi görmez. Herşeyi bırakır giderim.(23 yıl önce bir adama aşık oldum, kimseyi dinlemedim onunla evlendim.Hala evli ve mutluyum)

  4-İşte de evde de iddialı olmak benim işim. "Yapamazsın" diye bir şey kabul etmem. Herşeye atlar sonra da kendime küfrede küfrede onu mükemmel yapmaya çalışırım.Yaptıklarımı da illa ki gösteririm. Mütevazilik özelliklerim arasında yer almaz. Yani "çocuk da yaparım, kariyer de" ama bu arada evde oturup kocasının verdiği parayla ev işi yapmadan arkadaş toplantılarında ve spor klüplerinde gezen,bol alışveriş yapan hatunlara da imrenirim. Ha elime versen kaçabileceğim en uzak yere kaçarım, o başka.

  5-Teknoloji, yenilik benim işim. "Ahh eski güzel günler" derim ama teknolojisiz bir yaşamı düşünemem.

  6-Güzel ve pahalı şeyleri çok severim. İndirimli ürün satan bir mağazada herşey 10 lirayken benim beğendiğim tek parça "italyan malı, o nedenle 180 lira"dır.

  Gelelim işi bilenlerin söylediklerine .Bazı astroloji sitelerine göre akrep burcu kadını:

  *Bu burcun erkek mensupları gibi Akrep kadınları da son derece çekici ve cazibelidirler. Bu yüzden birçok erkek hayranları olur. Erkekleri kendilerine kolayca âşık edebilen türden kadınlardır onlar. (öylemiymiş? Hay Allah)

  *Erkeklerine oranla Akrep kadınlarının daha az bencil olduklarını söylemek yerinde olur. Tabii olumsuz özellikleri de vardır. Kibirli oluşları yüzünden sevimsiz duruma düşebilirler. (Kibirliliğin kötü olduğunu kim demiş)

  *Üstelik başkalarından üstün olduklarını vurgulamak onlar için neredeyse bir ihtiyaç gibidir. "Böyle söylersem böyle olacak" hissi ruhlarını kıskıvrak bağlar. Ya hep ya hiç diye düşünen kadınlardandır onlar. Onlar için "biraz" diye bir kavram yoktur. Bir şeyi istiyorlarsa sonuna kadar yaşamalıdırlar, aksi takdirde hayatları boyunca yarım kalmışlık duygusu peşlerini bırakmaz. Bu arkadaş ilişkilerinde bile böyledir. Arkadaşlarından her şeyi ama her şeyi isterler.(İşte onun için az ama öz dostum var)

  *En önemli özelliklerinden biri de gözü pek olmalarıdır. Birçok konuda olumlu sayılabilecek olan bu özellik kimi zaman da onların aleyhine işleyebilir.(Bugüne kadar hep faydasını gördüğüm bir özellik oldu bu)

  *Bir de kıskançtırlar. Sadece sevdiklerini kıskanmak anlamında değil, Akrep kadınlarında başkalarının sahip olduğu şeyleri elde etme arzusu vardır. Elde edemediklerinde de haset ederler. Neyse ki kalpleri temiz olduğu için başlan bu konuda çok sık derde girmez (Olumlu kullanıldığı zaman kıskançlık da iyidir. Dozunu bilmek önemli tabii)

  *Paraya çok önem verirler. Bunun tek istisnası aşktır. Aşık oldukları zaman Akrep kadınlarının gözleri dünyayı görmez. Ama genel olarak birlikte olacakları erkeğin güçlü, kişilikli, ihtiraslı, etkileyici tipler olmasını isterler. Ve tabii zengin... Ancak tüm bu arzularına rağmen bu kadın severse âşık olduğu kişiyi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Karşılığında istediği bedelse ağırdır elbette: Sonsuz sadakat ve bağlılık. ( Bunda ne kötülük var anlamadım)

  *Kıskançlık ve kibirli dışındaysa müşfik, iyi kalpli ve sevecen biridir. Sevdiği zaman tüm ruhuyla bağlanır, ayrıca son derece fedakârdır.(Sonunda iyi bir şey söylediler benim için)

  *Ayrıca doğuştan gelen bir çekiciliği, ışığı, direnci vardır, hayatta karşılaşılabilecek her türlü güçlüğün üzerinden gelecekmiş hissi uyandırır karşısındaki insanlarda. Kendine güvenli ve daha da iyisi kendine yeten bir görünümü vardır, erkeklerin onu çekici bulmasındaki en önemli etken de bu bağımsız ruhudur zaten.( Bu da hoşuma gitti)

  *Bir de gizemli bir havası olur Akrep kadınının. Özel hayatına düşkün olması, onu korumak için büyük çaba sarf etmesi ve tabii dedikodudan hazzetmemesi de önemlidir. Sizin hakkınızdaki her şeyi çabucak öğrenir, ama kendisi ser verip sır vermez.(Her önüne gelene bütün hayatını anlatmaktan daha iyi bence)

  *Akrep kadınını anlamak için size bir anahtar sözcük verelim: Tutku. Âşık olduğunuz Akrep kadını hayatta onun için en önemli şeyin tutku olduğunu söylerse sakın şaşırmayın. Bu tabii aslında sizin avantajınıza sayılır. Çünkü bu, eğer onu kendinize âşık etmeyi başarırsanız sizi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacağı anlamına geliyor. Bu kadını baştan çıkarmak için en etkili silah da iktidar, yani güçlülük olacaktır. Eğer yönetici bir karakteriniz varsa, zengin, entelektüel ya da çekiciyseniz oyunu kazanmanız mümkün. Ama sakın Akrep sevgilinizi ehlileştirmeye çalışmayın. Çünkü bu, onu çok geçmeden kaybedeceğiniz anlamına gelir.(Benim kocam onun için emekli olamıyor. Komutanlık onu çok çekici kılan bir özellik)

  *Akrep burcu kadını Zodyak'ın en tehlikeli dişisidir. Ayrıca hiçbir şeyden korkmaz. Aslında korktuğu sadece kendidir. Âşık olmaktan ürker biraz, çünkü o zaman bütün dengesini kaybedeceğini ve artık eskisi kadar başı dik olamayacağını düşünerek endişelenir. Sevgide realist olmak en büyük amacıdır ama bunu kolay kolay başaramaz. Bir özelliği de başlangıçta hoşlandığı erkeğin bütün kusurlarım görüp didik didik incelemesidir ama bir süre sonra bu özelliği tamamen tersine çevrilir ve bu kadın için artık sevdiği erkek dünyanın en mükemmel insanı haline gelir. Bu yönü de onu Akrep'likten uzaklaştırıp biraz devekuşu haline getirebilir. Böyle bir kadına âşıksanız elbette size birkaç tavsiyede bulunacağız. Örneğin ondan hiçbir şey gizlemeyin. Gururunu incitecek şeyler yapmayın. Hele sahip olmadığınız güçlerle etkilemeye hiç çalışmayın. Demek istediğimiz, kendinizi olduğunuzdan daha üstün göstermeye yeltenmeyin. Size güvenmemesine sebep olacak en küçük hareketinizden dolayı intikam alacağını da unutmayın. Ayrıca ailesine saygı gösterin. Bir Akrep kadını ailesiyle ilgili eleştirilere kesinlikle tahammül edemez. Ha bir de... Sakın uygunsuz bulup yapmayacağınızı düşündüğünüz şeyleri istemekten çekinmeyin. Çünkü bu kadın en çok cüretkârlığıyla gurur duyar. Ve... oyun oynamaya bayılır.( Yok artık daha neler. Duyan da bir şey zannedecek)

  *Akrep kadınına alınacak armağanlar:

  Loş, gizemli ve özel bir restoranda yenecek leziz bir akşam yemeği... Özellikle deniz kenarında olursa bayılacaktır buna. Hele onun için özel bir yat kiralar ve iki kişilik bir akşam yemeği ayarlarsanız onu elde etmeye çok yaklaştınız demektir. Kendisine aldığınız armağanlar da bu kadın gibi gizemli ve elegan olmalı. Parfüm düşünüyorsanız, egzotik, seksi ve oryantal bir koku seçmelisiniz. Şık bir kürk mantoya da hayır demeyecektir. Unutmayın, bu kadının "siyaseten doğruluk" kavramıyla pek de ilişkisi yok çünkü. Şarap rengi veya siyah dantel iç çamaşırları? Kesinlikle evet. Fransız modasının gözde örneklerinden seçilmiş bir şapka? Elbette. Şampanya, çikolata ve çilek karışımı bir aperatif eşliğinde beş yıldızlı bir otelde bir hafta sonu? Kazandınız.(Peki bana bunlardan hoşlanmayacak bir kadın gösterin. Akrep olduğumdan mı bana öyle geliyor acaba? )

  3 Kişi Yorum Yapmış.

  1. su says:

   en yakın arkadaşım,dostum akrep....severim ben bu burcun insanlarını daphne'yi sevdiim gibi :)))

  2. Sishyphos says:

   Yalnız bu akreple yaşamak epey zordur, bunu da ben dip not olarak yazayım. Tüm akrepleri bilemem de daphne akrebi zor valla. ama keyifli:)

  3. MeDiKaL says:

   "Hintli bir adam,suda çırpınan akrebi kurtarmak için parmağını uzatır,ama akrep onu sokar,hintli çabasını sürdürür akrep tekrar sokar.Onları seyreden birisi;"vazgeç bu sevdadan baksana seni sokuyor" der,Hintli şöyle cevap verir; "sokmak akrebin doğasında var,neden onun doğasında sokmak var diye ben karakterimin bir parçası olan sevmekten vazgeçeyim?"

   İki akrep bir çok kez beni soktu ve ben hala sevmekten vazgeçmedim. Sevmekten vazgeçmedim ama akreplerden uzak durmak gerektiğini öğrendim. :)

  Siz de Yorum yapın