Kim haklı ?

  Yazan: su Etiket: »
  Beğeniler


  Bir boşanma olayına baştan sona şahit oldum.Hiç bir pozitif yada negatif ayırımcılık yapmadan yazıyorum....Önce "kadın " ı dinleyelim.  KADIN:-

  10 yıldır evliyiz.Hiç bir zaman maddi sorunumuz olmadı.İkimizde çalıştık,kazandık.Kazandıklarımızla hem geleceğe yatırım yaptık hemde yedik içtik dünyayı dolaştık.Bu 10 yıl boyunca benim koca da hiç değişiklik olmadı,hep aynıydı..aynı ilgisiz davranışlar,boşvermeler,arkadaşlarıyla geceleri takılmalar..Ara sıra sıkı tartışmalarımız oldu ama uzatmadık,bir şekilde geçti,unutuldu.

  Derken yaklaşık 1 ay öncesinden başlayarak 180 derecelik değişiklikler olmaya başladı.Koca eve erken ve düzenli gelmeye başladı,sabahları çıkarken duş almalar,banyoda ıslık çalmalar,pazar kahvaltıları hazırlamalar..Ben daha bunların şokuna alışamadan oda ne? 10 yıldır hiç ama hiç hatırlanamayan evlilik yıldönümümüz hatırlandı ve hatta süpriz bile yapıldı ! Yoo dedim kendime noluyoruz yahu var bunda bi iş...Dergilerde orda burda okuduğum 'Kocanız sizi aldatıyormu' yazılarında okuduğum alt başlıklar birdenbire gözümün önünde patladı.İşte dedim hepsi uyuyor bu yazılanların bu kocaya ve çaktırmadan izlemeye almaya başladım.Bir kadın kocasını nasıl izler en basit ve klasik yöntemlerle? Tabiki cep telefonundan,gelen kredi kartı ekstrelerinden,girebiliyorsa maillerinden...İşe cep telefonuyla başladım.Bir gece uyurken aldım telefonu ve başladım karıştırmaya.Bir tane mesaj yok,son arananlar arayanlar falan itinayla silinmiş.Hmmm dedim yemezler ! Benim kocanın bilmediği ama benim bildiğim başka bir menüye geçtim.Mesajların 1 ay süreyle silinse bile depolandığı bölüme..Veee.....işte hepsi orda ! saatiyle günüyle tüm sevgiliyle olan yazışmalar.O an ölüyorum zannettim,sonra kendimi toparladım,baktım olay daha çok yeni.Arkadaşlar henüz aşkım canım safhasında,tensel bir buluşma henüz oluşturulamamış..

  O hafta öyle geçti,kocanın bana olan özel ilgisi takdire şayan devam ediyor.Bir pazar gecesi balkonda yemek yendi,içki eşliğinde hem sohbet ediliyor hemde koca önünde laptopu açık arada arkadaşlarıyla sohbette..Ama sohbet ettiğinin o kadın olduğu,yaptığı mimiklerden okadar belli ki kim olsa anlar..İşte olay o andan itibaren kaderin cilveli kollarında harekete geçmeye başladı.Aşağıda gümmm diye müthiş bir ses oldu,balkondan bir baktık bizim park halinde duran arabaya birisi arkadan bindirmiş.Kocanın daha yeni aldığı gözünden sakındığı arabasının arkası o an itibariyle yok gibi !Koca şoklarda kendisini aşağı nasıl attığını bilemeden çıktığı an,sanki aşağıdaki bizim araba değilmişcesine laptopu açıyorum sakince..Karşımda sözde çaktırmadan yazıştığı kadın!tüm yazışmalar önümde..Kadınsı bir saçmalıkla diğer kadını incelemeye başlıyorum.Sarışın,benden oldukça zayıf hatta sporcumu ne?Yazışmaları benden beklenemeyen sakinlikle okuyorum,laptopu kapatıyorum ve üzerine küçük bir not yazıyorum." yarın avukatıma gidiyorum,bu iş bitmiştir,tek bir laf dahi etme"  ERKEK:-

  Evet tüm anlattıkları doğrudur.İlişkimiz daha çok yeni,iş yerinden tanışıyoruz.Hayatım boyunca bu kadar heyecan duyduğumu hatırlamıyorum.Sabahları işe gitmek için sabırsızlanıyorum.Biraz daha geçince ve ben o gece çok içip sarhoş olunca anlatacaktım kendisine ....Bizim evlilik zaten yıllardır monotonluktan kurtulamamış hasta ama tedavisi olmayan bir evlilikti zaten..Doğru zamanı bekliyordum anlatabilmek için,aslında cesaretli olmayı desem daha doğru olacak..Onu üzdüğüm için bende üzülüyordum,tüm davranış değişikliklerim bundan olsa gerek.

  Yukarı çıkıp notu okuduğumda önce büyük bir şok yaşadım,yanına gidip konuşsam mı acaba herşeyi anlatsamda bu kabus bitsemi dedim ama sonra vazgeçtim.Olan olmuştu.Kendime döndüm,sanki üzerimden büyük bir yük kalkmıştı..Üzgünmüydüm? evet üzgündüm ama elimden birşey gelmiyordu..O bunu haketmemişti ama ben artık mutlu olmayı hakediyorum...  Bu olaydan bence, erkekler için süper mesajlar çıkıyor...Bakın sıralıyorum :)

  1- Sen sen ol,ola ki böyle bir halt yiyeceksen,kesinlikle başkasının ismiyle bir telefon edin ve ne halt ediyorsan ordan et!

  2-Durup dururken sakın önemli günleri kutlamaya kalkma!

  3- Lap top kullanıyorsan eve getirme,facebook'a birlikte olduğun kadını ekleme

  4- Her türlü faturanın mail adresine gelmesini sağla.

  5-Arabanı garaja park et :)))

  6- En önemlisi dürüst ol,sanıyorum kadınların çoğu,kocasının karşısına dürüstçe çıkıp " ben başka birine aşık oldum" demesine gık çıkarmaz.Evet çok acı çeker,ağlar,şaşkın ördek gibi ortalarda dolaşır ama hiç değilse aptal yerine konulmadığı hissi ona iyi gelecektir.

  13 Kişi Yorum Yapmış.

  1. Adsız says:

   Erkek bariz haklı :P

   Araba garaja ahaha

  2. Sishyphos says:

   Ben de bir kaç çıkarım yapayım.

   1- Eğer hem karına hem sevgiline çiçek yollayan bir adamsan mutlaka ama mutlaka ayrı çiçekçilerden yolla. Sonra nergislerin gitmesi gereken kadına kırmızı güller gidince yaptığın ortaya dökülebiliyor.

   2- Cep telefonundan mesaj yollarken hangi numaraya yolladığını bir değil beş defa kontrol et.

   3- Başka kadınlara hitaben; ara beni, mailleşelim, görüşmek istermisin, buradan mı sorayım başka yerde mi konuşalım falan yazarken bunların okunabileceğini unutma.

   Her şeye rağmen yakalanıyorsan da sen zamparalık yapma, yapamayacak kadar salaksın demek ki.

  3. su says:

   sanıyorum kadınlar aldatmaya kalkışsa böyle basit salakça hatalar yapmazlardı :))))ya bunlar çok kolay üstesinden gelinecek tiyolar,bunları nie göz ardı eder bu erkekler ki?

  4. Adsız says:

   bu da sorulur mu su:)
   erkekler................
   (boşluğu istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz:)

  5. Adsız says:

   eğer yüzüne gözüne bulaştıracaksan niye yapıyorsun be adam.
   cep telefonu kullanma alışkanlığı yokken,
   -artık telefon kullanmam dersen .
   -geceleri telefonunu yanından ayırmamaya başlarsa.
   -diş fırçalama alışkanlığın yokken ,birden günde 3 kez diş fırçalamaya başlarsan,
   -iç çamaşırlarına özen göstermeye başlarsan,
   -günde 2 kez duş alırsan,
   -birden traşına özen gösterirsen,
   -eşine karşı yatakta arkanı dönmeye başlarsan(bu gün çok yorgunum,erken yatacağım gibi...)
   -vazife gibi sevişirsen,
   -evde daha az zaman geçirmeye başlarsa,
   -her şeyden önemlisi kadının erkekten daha akıllı olduğunu unutursan,
   belli bir yaştan sonra rezil olmaya değer mi be adam...

  6. su says:

   Süper olmuş babanecim :))
   aslında bir günde kadın bu işi nasıl yapar incelemem lazım valla ))))başlıkta şu olur:
   'Garantili, yakalanmadan nasıl aldatılır'

  7. Adsız says:

   aynen su:)
   ben ne kadınlar gördüm evli ve kocaları önünde sevgilileriyle neler yapıyorlar.
   ama helal olsun,kocaları hiç farkında bile değil.
   e burda derler;
   oru...... 41 gömleği olur,1 ini kendi giyer diğerlerini etrafındakilere giydirir diye.

  8. üryan says:

   insanlar önce kararları verir sonra gerekçelerini bulurlar.. Tıpkı ihanete bulunabilen gerekçeler gibi.. Özür dilerim, bunlara gerekçe değil, bahane demek daha doğru aslında.

   El netice;
   bir şeyi saklamak adına harcanan enerjinin küçük bir kısmı ile , hadiseyi yani "bitişi" ilgilisine ilan etmek en güzel olanı..

   Yaşanan yer Türkiye olunca olayın rengi değişiyor yalnız;
   erkeğimizde, o güne kadar varlığını bile sallamadığı karısına karşı bir "ya benimsin ya toprağın" muhabbeti,
   kadınımızda, klasik duygu sömürüsünü ağababası " senin için saçımı süpürge ettim " geyiği..

   bitmişse.. bitmiştir.. kimsenin kimseyi ne salak yerine koymaya hakkı vardır.. ne de kimsenin kimseye tapulu malımsın gidemezsin muamelesi yapmaya..

   -uzun oldu haadinden fazla.. yaram mı vardı ne.. bilemedim ben..

  9. Adsız says:

   bitmişse ... bitmiştir...
   söylemesi kolayda.....
   geride kalanlar,yaşananlar ne olacak?
   zor iş bunlar,işin içinden çıkılması zor kararlar.
   kendine saygısı olan insan zaten bu tür yanlışları yapmaz.
   hepside dediğin gibi türkiye gerçeği,daha çocukluktan başlayan yanlış yetiştirme kız ve erkek çocuklarımızı.
   sonuç ortada.

  10. d@phne says:

   Burada tek hata var o da erkeğin bu işi kadına söylemeden yürütebileceğini düşünmesi.Be Allahın kulu, sen erkeksin, beyninden çok başka yerine kan giden bir türe aitsin. Bilmez misin bu kadın denen mahlukat ne kadar ayrıntıları gören, ve de sezgileri olan, üstelik de beyni sana göre daha çok kanlanan bir türdür. Madem ki başkasını sevdin, evdeki artık sana çekici gelmiyor, söyle sarılın, ağlaşın,öpüşün,sonra herkes kendi yoluna gitsin. Ondan sonra ne yapıyorsan yap.
   Sezan Aksu ne güzel demiş şarkısında:

   "Ne acı ne acı insan kendine ne kadar yenik

   Bulunmadı ihanetin ilacı yürek koca bir karadelik

   Yapacak hiçbir şey yok gönül bu sevdi

   Yeni bir ten yeni bir heyecan bilirim üstelik"

  11. Adsız says:

   Erkeklerin bu hususu %80 yuzune bulastirdiklari bi gercek tasvip edilir bi yanı olmadığını bende kabul ediyorum.

   Yanlız bunu gercekden hakkıyla yapan erkeklerde tanıyorum yani bu kadar da kucumsemeyin erkek milletini.

   D@phne dogru soylemiş erkeklerin bu tip durumlarda beynine kan gitmez malesef.

   Ama kadın bunu yapıcak olsaydı flortunu esiyle aynı yatakda yatırırdıda adam bunu anlamazdı oda bi gercek.

   Ben arabamı garaja cekerim geriside umrumda olmaz :D

  12. su says:

   yazıdan çıkan sonuç,
   -arabanı garaja park et karına yakalanma- bumudur yani :D:D

  13. Sishyphos says:

   ahahahah aynen sekom.
   olay araba ve garaj konusunda bitirildi :D

  Siz de Yorum yapın